Reklama

Niekochana miłość

14.03.2016
Czyta się kilka minut
Ks. Adam Boniecki: „Ja odpuszczam tobie grzechy” – chyba nigdy nie wymówiłem tych słów automatycznie. Zawsze czuję jakąś niestosowność: ja odpuszczam?
Ks. Adam Boniecki, kościół św. Floriana w Krakowie, marzec 2016 r. Fot. Grażyna Makara
A

ANNA GOC: Ks. Tomáš Halík mówił, że w konfesjonałach przybywa ludzkich tragedii. Czy rzeczywiście? 

KS. ADAM BONIECKI: Jest ich sporo, ale nie wiem, czy przybywa. Mam raczej wrażenie, że im starszym jestem księdzem, tym więcej ludzi przychodzi do mnie z trudnymi sprawami.

Bo wie Ksiądz więcej?

Więcej przeżyłem, może dlatego. Ostatnio pewna starsza pani powiedziała mi, że u młodych się nie spowiada, bo co oni tam mogą wiedzieć o życiu. A starszy ksiądz zrozumie, nie przestraszy się, nie zdziwi, nie spyta: „Jak mogłaś?”.

Nie zrani?

Trudno powiedzieć. Może dzięki doświadczeniu, które już ma, mniej.

Ks. Jacek Prusak w tekście poprzedzającym naszą rozmowę pisze, jak spowiednik może skrzywdzić. Wymienia próby kontrolowania sumienia,...

18308

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]