Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

O przestrzeń bez lęku

O przestrzeń bez lęku

20.11.2017
Czyta się kilka minut
Kościelne zalecenia w sprawie reagowania na przypadki nadużyć seksualnych wobec dzieci są szczegółowe i konkretne. Sprawdziliśmy, czy są realizowane w diecezjach.
LANCASHIRE IMAGES / ALAMY STOCK PHOTO / BEW
C

Co ósmy nastolatek w Polsce doświadczył wykorzystania na tle seksualnym. Połowa z tych dzieci była wykorzystywana wielokrotnie – wynika z badań opracowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Te zatrważające statystyki są i tak niekompletne. Jak zastrzegają autorzy raportu „Dzieci się liczą 2017”: „dostępne dane na temat skali problemu wykorzystywania seksualnego dzieci nigdy nie opiszą realnej skali tego zjawiska”.

Z myślą o uwrażliwieniu na ten problem i zmianie społecznej mentalności Fundacja co roku organizuje Ogólnopolską Konferencję „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw” skierowaną do osób, które w pierwszym rzędzie mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci: pracowników pomocy społecznej, nauczycieli, policjantów, sędziów. Pod koniec października odbyła się w Warszawie 14. edycja konferencji. Od dwóch lat w tej ważnej inicjatywie uczestniczy także Kościół katolicki. W...

15029

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

"Delegaci biskupów poszczególnych diecezji biorą udział w tych szkoleniach, a następnie sami szkolą księży i katechetów" działając tą metoda to niech duchowni się trzymają od dzieci jak najdalej

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]