Reklama

Na pośmiewisko

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Wiemy, że nie jest ono z tego, ale z tzw. tamtego świata, z czego jednak nie wynika, że należy go szukać tylko na tamtym świecie.
J

Jezus o takim charakterze swojego królestwa często mówił, ale wciąż nie trafia nam do przekonania. Chrystusowe słowa padają na glebę nieurodzajną, skalistą, zachwaszczoną, na ubitą drogę. Czym innym wytłumaczyć to kurczowe trzymanie się przestarzałego obrazu owego królestwa, które jeśli gdzieś jest, to w niebie i dostaniemy się do niego, gdy na to zasłużymy, a raczej zarobimy, dopiero po śmierci? Tam się dopiero odkujemy za wszystkie nieszczęścia, które nas na ziemi nękały.

Jeśli coś jest z prawdy w takim pojmowaniu Bożego Królestwa, to ostatnie zdanie, ale po uwzględnieniu poprawek, których domaga się Ewangelia. Po pierwsze: Królestwo Boże, czyli nowa ziemia i niebo, jest tam, gdzie jest Król, a jest On nie gdzieś, ale tutaj. Kościół, sakramenty i tabernakula o tym zaświadczają. Po drugie: Królestwo jest w tych chrześcijanach, którzy jak na obywateli tego Królestwa przystało...

2890

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]