Reklama

Na pośmiewisko

Na pośmiewisko

18.07.2017
Czyta się kilka minut
Wiemy, że nie jest ono z tego, ale z tzw. tamtego świata, z czego jednak nie wynika, że należy go szukać tylko na tamtym świecie.
J

Jezus o takim charakterze swojego królestwa często mówił, ale wciąż nie trafia nam do przekonania. Chrystusowe słowa padają na glebę nieurodzajną, skalistą, zachwaszczoną, na ubitą drogę. Czym innym wytłumaczyć to kurczowe trzymanie się przestarzałego obrazu owego królestwa, które jeśli gdzieś jest, to w niebie i dostaniemy się do niego, gdy na to zasłużymy, a raczej zarobimy, dopiero po śmierci? Tam się dopiero odkujemy za wszystkie nieszczęścia, które nas na ziemi nękały.

Jeśli coś jest z prawdy w takim pojmowaniu Bożego Królestwa, to ostatnie zdanie, ale po uwzględnieniu poprawek, których domaga się Ewangelia. Po pierwsze: Królestwo Boże, czyli nowa ziemia i niebo, jest tam, gdzie jest Król, a jest On nie gdzieś, ale tutaj. Kościół, sakramenty i tabernakula o tym zaświadczają. Po drugie: Królestwo jest w tych chrześcijanach, którzy jak na obywateli tego Królestwa przystało...

2890

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]