Reklama

Na dobrej drodze

Na dobrej drodze

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Czas zburzyć mit i przyznać: Polska staje się krajem coraz bardziej przyjaznym rowerzystom.
J

Jak wrażenia? – pytam i trudno mi ukryć niepokój. Zagraniczni goście Trzeciego Kongresu Ruchu Rowerowego skończyli właśnie objazd po Warszawie – dla większości to pierwsze zetknięcie z polską wersją rowerowej infrastruktury.
Prof. Heiner Monheim, specjalista od transportu i planowania przestrzennego (żwawy i szczupły, rocznik 1949), odstawia rower Veturilo. – Całkiem nieźle – mówi.
Dopytuję, czy aby na pewno miał okazję przejechać przez centrum w okolicach dworca i czy taszczył wypożyczony rower na plecach, zmuszony do zejścia w podziemia. Czy dobrze jeździło mu się pogruchotanym chodnikiem w rejonie Marszałkowskiej i czy zauważył, jak główne place miasta pełnią rolę rond i parkingów. Przez chwilę nabieram podejrzeń, że jego optymizm to efekt działań uczestniczących w wycieczce urzędników, którzy mogli posłużyć się podobnym fortelem jak ich koledzy w Poznaniu, gdzie trasę...

10056

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]