Reklama

Muzeum w budowie

Muzeum w budowie

29.05.2005
Czyta się kilka minut
Mamy problem: nie mamy muzeum sztuki nowoczesnej. Muzeum z prawdziwego zdarzenia, w prawdziwym muzealnym gmachu, z prawdziwą kolekcją. I mamy dziś dwa powody, by się nad tym zastanowić.
P

Pierwszy to niedawne uroczyste podpisanie przez ministra kultury RP Waldemara Dąbrowskiego i prezydenta Miasta Warszawy Lecha Kaczyńskiego listu intencyjnego w sprawie budowy takiego muzeum. Drugi to wystawa “Potencjał" zorganizowana przez Dorotę Monkiewicz, prezentująca zbiory, które mogłyby je zasilić.

Doskonale rozumiem intencje Doroty Monkiewicz, osoby kompetentnej i energicznej, jednak to, co przygotowała, jest raczej manifestacją chęci i ewentualnych możliwości, a nie wystawą. Szło np. o to, by pokazać prezydentowi Kaczyńskiemu i wszystkim innym niezorientowanym, że istnieją już różne obrazy i przedmioty, które w przyszłym muzeum mogłyby się znaleźć. Wystawa wygląda jednak tak, jak wygląda, a krytyk albo powinien milczeć, albo tylko chwalić, bo nadrzędny cel jest rzeczywiście najważniejszy.

Czy jednak taka kolejność jest właściwa? Czy...

5487

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]