Reklama

Mundial, odkrycie Ameryki

Mundial, odkrycie Ameryki

30.06.2014
Czyta się kilka minut
A gdybyście chcieli wiedzieć, czym mogą być mistrzostwa świata, moglibyście np. obejrzeć mecz Brazylii z Chile.
Fot. Francois Xavier Marit / AFP / EAST NEWS
T

Ta pierwsza to faworyt – miała wygrać to spotkanie tak samo, jak ma wygrać turniej, przynosząc choć trochę satysfakcji rodakom, sfrustrowanym i żyjącym w poczuciu, że zostali okradzeni przez spryciarzy z FIFA (międzynarodowa federacja piłkarska zgarnie zyski z imprezy, której koszta poniósł brazylijski podatnik). Ta druga toczyła już z Brazylią wielkie boje na poprzednich mundialach – kiedyś ogrywał ją Garrincha. Jak było tym razem?
Do tego, że narodowość ma znaczenie; że wyzwala ze zmęczonych długim sezonem piłkarzy (ci najlepsi rozegrali w swoich klubach po 60 spotkań) dodatkowe siły, zdążyliśmy już przywyknąć. Nigdzie w świecie nie wykonuje się hymnów tak jak na tegorocznym mundialu: kiedy odtwarzana z taśmy melodia cichnie po refrenie, zawodnicy i trybuny śpiewają dalej, aż wybrzmią ostatnie zwrotki – i nic to, że rozsypuje się scenariusz realizatorów telewizyjnych...

5102

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]