Reklama

Mówię, a nie zachowuję

Mówię, a nie zachowuję

30.10.2005
Czyta się kilka minut
Trudno przyznać: to ja jestem tym, który mówi, a nie zachowuje. Niełatwo czytać mocne słowa Chrystusa o uczonych w Piśmie i faryzeuszach, wiedząc, że o mnie mowa. Od ponad piętnastu lat jestem tym, który zasiada na różnych ambonach i mównicach, który pisze w tygodnikach i miesięcznikach, występuje w radiu i telewizji.
-

---ramka 380231|prawo|1---Jako dominikanin, członek zakonu kaznodziejskiego, prawie codziennie przepowiadam słowo Boże. Opowiadam i wyjaśniam, ganię i zachęcam, próbuję zainteresować i pociągnąć do naśladowania Jezusa. Jednocześnie mam świadomość, jak bardzo nie dorastam do tego, co głoszę, że często muszę mówić wiedząc, iż moje życie stoi w sprzeczności z głoszonymi ideałami. Nie, nie mam na sumieniu afer obyczajowych czy finansowych, które nadawałyby się na medialnego newsa. Sam jednak wiem najlepiej, ile we mnie lenistwa i obłudy, pragnienia akceptacji i robienia czegoś na pokaz. Nie wiem, ilu ludzi odeszło od Boga, widząc moje grzechy lub zaniedbania, ale pamiętam sytuacje, w których ktoś mógł się poczuć urażony, zlekceważony lub odepchnięty. Bardzo liczę na Boże miłosierdzie, gdy myślę o tych, którzy zostali powierzeni mojej duszpasterskiej pieczy. Czuję się jednym z...

2930

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]