Reklama

Morze martwych

Morze martwych

26.04.2015
Czyta się kilka minut
Wracałem właśnie z Ukrainy. Po drodze, już w Warszawie, wstąpiłem do galerii handlowej kupić synowi prezent oraz coś na obiad.
P

Podłogi lśnią, stoiska kolorowe. Wypucowane, pachnące. Snuję się między półkami. Potrzebuję ziemniaków. Mają ich sześć gatunków! Sześć gatunków kartofli? Dziwię się. A potem się dziwię, że się dziwię. Bo przecież ta galeria to mój „sklep osiedlowy”. Najpewniej zawsze było tu tyle różnych gatunków ziemniaków. Tylko nigdy tego nie dostrzegałem. I za chwilę przestanę to dostrzegać.

Jest wczesne popołudnie. Ludzie kupują powoli, bez nerwów i tłoku. Uzbrojeni w miłą obojętność wobec otaczającego świata. Gotowi odpowiedzieć uprzejmym uśmiechem na każde pytanie czy prośbę. Przepraszająco spojrzeć na zegarek, by podkreślić, że ani pytanie, ani prośba nie może dotyczyć ich osobiście.

Napełniając koszyki, staramy się nie patrzeć innym w oczy. Ochrona dba, by klientela nie była narażona na nieprzyjemne widoki. Biedaków, żebraków, bezdomnych filtruje się w tym kościele zaraz przy...

4528

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]