Reklama

Moralna niespójność

Moralna niespójność

08.05.2012
Czyta się kilka minut
Dlaczego Zachód nie krytykuje Rosji za Chodorkowskiego? Dlaczego Komisja Europejska nie zbojkotowała olimpiady w Pekinie? Jak zachowa się za dwa lata, gdy mistrzostwa świata w hokeju odbywać się będą na Białorusi?
T

Tak właściwie to Niemcy wygrały już Euro 2012. Nie, nie na murawach polskich i ukraińskich stadionów, lecz na obszernej arenie słownych protestów politycznych i gróźb bojkotu piłkarskiego święta. Mecz ten – by użyć futbolowego języka – rozpoczął prezydent Niemiec Joachim Gauck, który odwołał swoją oficjalną wizytę na spotkaniu środkowoeuropejskich głów państw w Jałcie na Ukrainie. Ale nie tylko: prezydenci Czech, Słowenii, Rumunii, Estonii i Austrii również nie wybiorą się na Krym. Kolejny był José Manuel Barroso i cała jego Komisja Europejska, która zdecydowała się na wspólny bojkot Ukrainy podczas czerwcowych mistrzostw Europy w piłce nożnej. Drogą tą mogą podążyć też inni.

O tym, że na Ukrainie Wiktora Janukowycza narusza się prawa człowieka, Niemcy i inni zachodnioeuropejscy politycy wiedzieli od dłuższego czasu. Jak dotąd większość z nich nie widziała w tym większych...

3411

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]