Reklama

Młodzieńcza polityka

Młodzieńcza polityka

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Nie mogę wyjść z zachwytu nad taktycznym sprytem duchownych z pobliskiej parafii, którzy wiedząc, iż niemile widziane bywa mieszanie polityki do kazań, pomysłowo wszczepiają partyjne co nieco treści w inne miejsca liturgii.
Z

Zwykle – w ogłoszenia duszpasterskie, gdy znakomitą okazją, by wyjaśnić owieczkom, który z politycznych charakterów jest czarny, a który lśni bielą niczym sen dziewicy, staje się chwila na promocję katolickich magazynów (zwłaszcza dwóch), zawierających często pokaźne dawki partyjnej propagandy. Z ambonki leci wtedy zwyczajowy referacik: pan prezydent jako święty Stanisław i święta Teresa w jednym, umiłowany rząd na drodze krzyżowej do zbawienia nas wszystkich, Piłaci i Herodzi z Brukseli – tę śliczną bajeczkę słyszałem dziesiątki razy, nuda, wrażenia żadnego nie robi.

Co innego poobserwować, jak celebrans próbuje zmieścić wszystko, co mu się publicystycznie ulewa, w wymuszające jednak pewną lakoniczność ramy Modlitwy Powszechnej. Gdy w ubiegłym roku trwały w Polsce protesty przeciwko reformie sądów, osobiście słyszałem (w warszawskiej bazylice św. Krzyża i u służewskich...

6025

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

ktory z zachwytu BOGIEM wyszedles na wysoki slup i juz z niego nigdy nie zszedles aby nie stracic stalego kontaktu ze Stworca , prosze Cie spojrzyj jeszcze raz z wysoka i odnalez nam w tej litanii wszystkich swietych Sw. Jana Pawla ale drugiego czyli Wojtyle i popros go o nagly powrot na ziemie ,bo nam biednym tu na tym lez padole brakuje AUTORYTETU,Amen.

że sprawy zaszły już tak daleko, że nawet autorytet Św. Jana Pawła II nie otworzy politykom oczu na opłakane skutki przeprowadzanych zmian. Proponuję tutaj raczej modlitwę do naszego papieża o cud. Bo cud, jeśli się ziści, to niezależnie od wady wzroku polityków :)

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]