Reklama

Ładowanie...

Miłosz wśród innych

02.09.2013
Czyta się kilka minut
Marta Wyka: Miłosz i Rówieśnicy

– Miłosz wśród innych, a może inny Miłosz? Czy jeszcze inaczej – Miłosz inaczej opowiedziany? Bo wedle słów autorki: „Miłosz daje swemu badaczowi niezliczoną ilość opowieści”...

„Opowiadam tutaj – tłumaczy Marta Wyka – pewną historię o najwybitniejszym, w moim mniemaniu, polskim pisarzu XX wieku, i nie jest to historia narracyjnie zwarta ani też, jako zasób faktów, kompletna. Jest ona natomiast efektem określonego wyboru pośród historii możliwych, jakie mieści w sobie dzieło Miłosza”.
Jest to historia doświadczenia generacyjnego, historia pewnej wspólnoty i odejścia od niej, linii, które łączą autora „Rodzinnej Europy” z rówieśnikami, i jego osobnych, samotniczych poszukiwań. Fragmentaryczna z konieczności historia pokolenia i rozmaitych dróg, które wybrali albo zmuszeni byli wybrać jego przedstawiciele. Historia pokoleniowych mistrzów, jak Stanisław...

4315

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]