Reklama

Miłość i klapsy

Miłość i klapsy

06.05.2008
Czyta się kilka minut
Wydłuża się lista krajów, gdzie rodzicom nie wolno dać dziecku klapsa. W Polsce nad ustawowym zakazem kar cielesnych trwa właśnie dyskusja. Jak wygląda ona w innych krajach, także tych, które zakaz wprowadziły?
D

Do sądu w Auckland w Nowej Zelandii trafiła niedawno sprawa, w której oskarżonym był Ngatokovia Kenny, ojciec dwóch kilkuletnich córek. Policja zarzuciła mu bicie dzieci - podczas rozprawy okazało się, że jednej dał klapsa, w kierunku drugiej zaś rzucił dżinsy, a te spadły dziewczynce na głowę. Sąd postępowanie umorzył.

Czytaj także:

"W systemie penitencjarnym dawno zrezygnowaliśmy z kar cielesnych. A jednak przekraczając próg domu, na powrót stajemy się barbarzyńcami. Na akceptację bicia dzieci wpływ mają nie tylko takie czynniki jak płeć, wiek, wykształcenie czy sytuacja materialna, ale także religijność: wśród regularnie praktykujących jest więcej zwolenników kar cielesnych niż wśród niepraktykujących. Czy to znaczy, że religijność wzmaga nasze barbarzyńskie odruchy?" - odpowiedzi na to pytanie szuka Artur...

8838

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]