Reklama

Mgli mnie okropnie

Mgli mnie okropnie

19.11.2013
Czyta się kilka minut
Przeczytałem niedawno, że plazma umiera. Nie byłem świadomy jej bliskiej śmierci.
O

Okazuje się, że plazma, choć ma fantastyczną „głębię dzięki czerniom”, zejdzie niebawem – ludzie nie chcą jej kupować. To nie koniec złych wiadomości. Niepewny jest i los odbiornika LCD. Tu – fakt – obraz gorszy, za to sprzęt jest tańszy w eksploatacji. I co z tego, skoro sprzedaje się ledwo, ledwo i nie jest przedmiotem westchnień. Nawet rewolucyjny wśród telewizorów system OLED – o wysokim współczynniku kontrastu – nie rozpala już namiętności.
Dlaczego tak? – zachodzę w głowę. Może przez przesyt? Przez to, że nie brak nam niczego, niepotrzebne są już głębie, czernie ani wysoki współczynnik kontrastu? Może dlatego szukamy raczej obrazów płaskich, w kolorach możliwie pastelowych?
Za sytość trzeba płacić. Walutą jest ostrość widzenia. Pewnie dlatego rozbawiło mnie niedawno, gdy w pewnym polskim mieście zatrzymałem się przy ulicy Dolnej Panny Marii.
To, że cała, nie...

3528

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]