Reklama

MEDIA: sny o potędze

MEDIA: sny o potędze

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Czy musimy ciągle rozmawiać tylko o rozgłośni o. Rydzyka? Czy jedynym powodem sukcesu "Gościa Niedzielnego jest kościelna sieć kolportażu? No i co z "Tygodnikiem?.
P

Podobnie jak Martin Luther King, ja też kiedyś "miałem sen". Śniło mi się, że opowieść o mediach katolickich w Polsce okaże się w końcu opowieścią o Guliwerze.

W moim śnie Guliwer, dumny, bo wielki, przechadzał się pośród maluchów, nic z sobie z nich nie robiąc. Lecz finał tej historii był przecież zgoła inny - maleństwa związały pogrążonego w śnie o potędze olbrzyma i same z sukcesem zajęły jego miejsce. Słusznie się Państwo domyślają - wspomniany wyżej Guliwer nosił habit redemptorysty, i owszem, pochodził z Torunia.

Abstrahując jednak od pozytywnego, jakby nie było, wydźwięku mojego snu, czy nie wydaje się Państwu przerażające, że normalny polski katolik - za jakiego się uważam - nawet we śnie nie może się uwolnić od analizowania problemu Radia Maryja?! My, dziennikarze, wykonaliśmy na tym polu ogromną pracę. Bo to my przez ostatnich...

6640

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]