Reklama

Kościół bez znieczulenia

Kościół bez znieczulenia

19.09.2004
Czyta się kilka minut
Kościół bez znieczulenia - pod takim tytułem ukaże się w połowie października wywiad-rzeka z biskupem Tadeuszem Pieronkiem. Nasz redakcyjny kolega Marek Zając pyta m.in. dlaczego Kościół nie może być bogaty, czemu prawo kanoniczne bywa nieludzkie, czy warto się zakochać dwa razy i ile razy klerykowi Pieronkowi groziło wyrzucenie z seminarium.
M

MAREK ZAJĄC: - Często wytyka się Kościołowi w Polsce, że zwleka z podejmowaniem decyzji, uciekając w bizantyjski język albo kryjąc się za spiżową bramą. Padają zarzuty, że wszystkim musi zajmować się Papież: sporem o klasztor Karmelitanek, stawianiem krzyży na Żwirowisku, poparciem dla wejścia Polski do UE. Czy Kościół w Polsce można nazwać "nierządzonym"?

BP TADEUSZ PIERONEK: - Niestety, taki zarzut ma uzasadnienie. Mógłbym przytoczyć więcej przykładów.

- Proszę bardzo.

- Tragikomiczna sprawa z Radiem Maryja. Bo w czym tkwi problem? Od początku Episkopat nie umie zająć stanowiska wobec rozgłośni ojca Rydzyka. A skoro biskupi nie potrafią wspólnie nawet z grubsza ocenić działalności Radia, tym bardziej nie należy spodziewać się wyciągania wobec niego konsekwencji.

  • Buczenie biskupów...
35618

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]