Reklama

Matematyka umarła

Matematyka umarła

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Możliwe, że piłkarze San Marino są ostatnimi w światowym rankingu, co doprawdy nic nie znaczy wobec miejsca, które zajmuje sanmaryński kibic.
K

Kibic sanmaryński jest najmocniej doświadczonym kibicem planety, zajmuje na niej zatem miejsce najgodniejsze. Najpewniej jest to osobnik nigdy niegwiżdżący na swych piłkarzy, pozbawiony żalu i agresji. Jest symbolem wzniosłości, żarliwości, wiary, optymizmu, przywiązania i szczerej ekstazy – te słowa, w przypadku stanu umysłu sanmaryńskiego ultrasa znaczą doprawdy kompletnie coś innego, niż u dowolnego ultrasa w dowolnym kraju Europy. Kibice San Marino to elita elit, esencja patriotyzmu nieskalanego sztucznym nadęciem czy projektowanym ustawowo umiłowaniem ojczyzny. Wzór wzorów, niedościgły dla żadnej innej nacji. Kibic sanmaryński hipnotyzuje świat i obraża matematyków.
Czym jest sukces, z którego kibic sanmaryński się raduje? Odpowiedzi czy raczej wstępu do niej udzielił trener San Marino, zwany selekcjonerem. Wuefista z wieloletnim stażem, człowiek najdłużej w Europie...

2889

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]