Reklama

Masło, mięso, ser

Masło, mięso, ser

21.04.2014
Czyta się kilka minut
„Wracamy do masła” – ogłosił niedawno Mark Bittman, nadworny kucharz i publicysta żołądkowy „New York Timesa”.
Fot. danianaprzyjecia.blogspot.com
K

Kto wie, czy w dziedzinie zdrowia i zadowolenia z życia Amerykanów jego słowa nie mają większego wpływu niż wszystkie pakiety Obamacare i zmiany stóp Rezerwy Federalnej. Oto w amerykańskim piśmie medycznym ukazał się niedawno przegląd 72 badań nad związkiem między spożywaniem nasyconych kwasów tłuszczowych a występowaniem chorób serca i układu krążenia. A ściślej – nad brakiem owego związku, bo taka była konkluzja. Co więcej: w komentarzach do studium autorzy skrzętnie dodali, iż podniesienie podziału na dobre i złe tłuszcze do rangi dogmatu i wynikająca zeń ucieczka od masła, sera i czerwonego mięsa jakoś przykro skorelowała się w czasie z epidemią otyłości i związanymi z nią chorobami.
„Jeśli szukacie wieprzowiny na pieczeń, możecie znów wybrać najlepsze kawałki – te z tłuszczykiem. Przyjaciele nie będą już podejrzewać, że chcecie ich zabić” – kpi dalej Bittman, który w...

5078

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]