Reklama

Mapa

Mapa

22.04.2013
Czyta się kilka minut
Ambasador Republiki Czeskiej w USA dramatyzuje...
B

Bije się w ostatnich dniach o dobre imię swej ojczyzny. Odcina się silnie od kaukaskiej Czeczenii i wskazuje zawiłe różnice w położeniu geograficznym tych krajów. Walczy z wiatrakiem jakby nieznanym na naszym kontynencie, po którym przez dziesiątki lat nie dało się poruszać bez znajomości atlasu. Ufność, że jego akcja przyniesie efekt, jest doprawdy cacana.
Wedle raportu dostępnego w sieci, a zrobionego w 2006 r. przez National Geographic Society, czyli instytucję jak najbardziej amerykańską – 6,5 proc. młodych Amerykanów nie umie wskazać na mapie Stanów Zjednoczonych. Trzeba być optymistą, by uznać, że na starość orientacja im się poprawia. Zważywszy zatem pesymistycznie, że w kraju tym żyje ponad trzysta milionów ludzi, wypada powiedzieć, że nie wie, gdzie mieszka, jakieś 16 milionów obywateli po szkołach przynajmniej publicznych. Dla lepszego zilustrowania tej masy nieuków...

3384

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]