Reklama

Ładowanie...

Mancewicz: Prezes żartuje

20.02.2023
Czyta się kilka minut
Cała polska polityka skrzy się od dowcipu i grepsu. Nieustannie. Ktokolwiek dziś zabrałby głos, czy na wizji, czy to w piśmie, sprawia wrażenie, jakby brał udział w konkursie na wodzireja imprez bezalkoholowych.
FOT. GRAŻYNA MAKARA
W

Wodzirej imprez bezalkoholowych jest człowiekiem zmagającym się z obyczajem, z otoczeniem kulturowym i smutną rzeczywistością na poziomie odporności kapłańskiej, uprawiającym zawód obarczony szalonym ryzykiem zderzenia się z mową nienawiści. Musi on prezentować nienaganny uśmiech i takoż musi umieć żartować zawsze. Chciałoby się tu i teraz snuć opowieść o tej pracy i funkcji, ale niestety poważne obowiązki każą nam porzucić ów cudny wtręt, wdzięczny temat i skupić się jednak na sprawach poważnych, najdalej smutnych, czyli na nieustającym kabarecie w polskiej polityce właśnie.

Ktoś teraz powie, że nie, że jest to temat akurat łatwy i przyjemny, że nie ma co się skupiać na bzdurach, że w istocie czasy są ciężkie i może choćby raz na miesiąc moglibyśmy podjąć się tu poważnej i rzeczowej oceny politycznej rzeczywistości w Polsce bądź opowiedzieć mądrze i serio o gospodarczej...

4259

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]