Reklama

Majówka z Papieżem

Majówka z Papieżem

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Czy warto było jechać 600 kilometrów po to, by być z Papieżem przez kilkanaście minut? W Kalwarii nie spotkałem rozczarowanych.
fot. KNA-Bild
P

Pani Grażyna nie musiała przyjeżdżać z tak daleka, jak pielgrzymi z parafii św. Antoniego z Gdyni, ale jej autobus wyruszył z Piotrkowa Trybunalskiego już o 2.00 w nocy. Na miejscu była o 7.00. Nie żałuje. Oboje z mężem lubią jeździć. Niedawno odwiedzili Wilno. Wyjazd także organizowali bernardyni z ich parafii w Piotrkowie. - Na Litwie było wspaniale - mówi, po czym dodaje, że w drodze powrotnej z Kalwarii odwiedzą Częstochowę. Mają dwójkę trzydziestoparoletnich dzieci. - Im się nie chce, wolą Papieża oglądać w telewizji - śmieje się.

Czekając na Mszę poprzedzającą wizytę Benedykta XVI, popijamy kawę w barze-przyczepie stojącej pod klasztorem niedaleko polowego ołtarza. Moja rozmówczyni zauważa reporterkę TVN. - Pani jest z telewizji, prawda? Poznaję. Wasz program, "Taniec z gwiazdami", jest naprawdę wspaniały - mówi z przejęciem.

Pan...

5978

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]