Reklama

M jak miłość, P jak polityka

M jak miłość, P jak polityka

02.09.2008
Czyta się kilka minut
Medialna atrakcyjność teleturnieju "Prezydent-Premier" wzmacniana jest przez kontrast osobowości Kaczyńskiego i Tuska. Wzajemne żale tylko zaostrzają obustronne lekceważenie.
W

W apogeum poprzedniej kadencji Sejmu Robert Mazurek i Igor Zalewski - prześmiewcy polskiej polityki - nazwali ją "serial »Na Wiejskiej«". To w budynku parlamentu rozgrywały się bowiem najbardziej emocjonujące epizody i gwałtowne zwroty akcji. Internetowe portale i telewizje - teraz już 24-godzinne - trzeba było sprawdzać co kilka godzin, by być na bieżąco z tym, co się dzieje.

Po wyborach na jesieni 2007 r. w Sejmie zabrakło Andrzeja Leppera i Romana Giertycha, co doprowadziło do spadku oglądalności serialu i do straty najlepszego czasu antenowego. Dziś parlamentarne doniesienia pojawiają się w czołówce wiadomości znacznie rzadziej.

Sejmowa większość nie dość, że jest stabilna, to jeszcze mało zdeterminowana do forsowania jakichkolwiek kontrowersyjnych projektów. Serialowi "Na Wiejskiej" wyrósł natomiast zdecydowany konkurent - teleturniej "...

10676

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]