Reklama

Luksus pracy potrzebnej

Luksus pracy potrzebnej

01.02.2004
Czyta się kilka minut
Większość chrześcijan wie, że trzeba modlić się i spełniać dobre uczynki, ale nie ma pojęcia, że powołane są nie tylko osoby konsekrowane, ale i świeccy - w pracy i powinnościach.
Stefan Wilkanowicz z żoną Marią Teresą Tran-thi-Lai
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Konstruował Pan silniki, potem był Pan redaktorem pisma kulturalno-filozoficznego. W latach 90. odegrał Pan niebagatelną rolę w rozwiązaniu konfliktów wokół Auschwitz, angażuje się Pan w dialog z judaizmem i w walkę z bezrobociem. Która ze spraw, którym poświęcił Pan część życia, wydaje się najważniejsza?

STEFAN WILKANOWICZ: - Ks. Adam Boniecki pewnie będzie się śmiał, bo wie, że mówię o tym przy każdej okazji. To Duszpasterski Synod Archidiecezji Krakowskiej w latach 70. Trwał 7 lat, a nad jego dokumentami pracowało 500 zespołów studyjnych - kilka tysięcy ludzi. Kard. Karol Wojtyła wyciągnął praktyczne wnioski z Soboru, ogłaszając Synod - jedyny tego rodzaju na świecie, bo trwał długo i, mimo komunizmu, był otwarty. Przewodniczyłem Komisji Apostolstwa Świeckich, opracowywałem dokumenty o rodzinie i kulturze. To było...

15932

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]