Reklama

Ładowanie...

Luksus pracy potrzebnej

01.02.2004
Czyta się kilka minut
Większość chrześcijan wie, że trzeba modlić się i spełniać dobre uczynki, ale nie ma pojęcia, że powołane są nie tylko osoby konsekrowane, ale i świeccy - w pracy i powinnościach.
Stefan Wilkanowicz z żoną Marią Teresą Tran-thi-Lai
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - Konstruował Pan silniki, potem był Pan redaktorem pisma kulturalno-filozoficznego. W latach 90. odegrał Pan niebagatelną rolę w rozwiązaniu konfliktów wokół Auschwitz, angażuje się Pan w dialog z judaizmem i w walkę z bezrobociem. Która ze spraw, którym poświęcił Pan część życia, wydaje się najważniejsza?

STEFAN WILKANOWICZ: - Ks. Adam Boniecki pewnie będzie się śmiał, bo wie, że mówię o tym przy każdej okazji. To Duszpasterski Synod Archidiecezji Krakowskiej w latach 70. Trwał 7 lat, a nad jego dokumentami pracowało 500 zespołów studyjnych - kilka tysięcy ludzi. Kard. Karol Wojtyła wyciągnął praktyczne wnioski z Soboru, ogłaszając Synod - jedyny tego rodzaju na świecie, bo trwał długo i, mimo komunizmu, był otwarty. Przewodniczyłem Komisji Apostolstwa Świeckich, opracowywałem dokumenty o rodzinie i kulturze. To było...

15932

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]