Reklama

Łukaszenka tonący

Łukaszenka tonący

22.05.2005
Czyta się kilka minut
Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka szuka dla swojego reżimu miejsca w świecie. Odwraca się plecami do Zachodu i zwraca ku Rosji. Realizując politykę współpracy z Rosją - z którą Polsce współpracować nie jest ostatnio łatwo, wykonuje gesty antypolskie.
B

Było ich w ostatnim czasie wiele: w Grodnie zatrzymano polskich dziennikarzy pod pozorem posiadania podrobionych akredytacji, zaś polskich dyplomatów i katolików Łukaszenka oskarżył o przygotowywanie rewolucji na Białorusi.

Ostatni atak wymierzono w Związek Polaków na Białorusi - organizację liczącą 25 tysięcy osób, finansowaną prawie wyłącznie przez Polskę i współpracującą z białoruską opozycją. Ministerstwo Sprawiedliwości w Mińsku nakazało przywrócić na stanowiska kierownicze podporządkowanych sobie ludzi, domagając się ustąpienia wybranej w marcu prezes Anżeliki Borys. Szef MSZ Adam Daniel Rotfeld zapowiedziedział: Osoby odpowiedzialne za to, co się stało na Białorusi, poniosą konsekwencje. To było bezprawne.

Łukaszenka boi się pomocy, jakiej mogłaby udzielić Polska białoruskiej opozycji, na wzór tej, jakiej udzieliła Ukrainie podczas...

2625

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]