Reklama

Zabawy ogniem

Zabawy ogniem

29.05.2005
Czyta się kilka minut
Prezydenci Polski, Łotwy, Litwy i Estonii powinni wykorzystać autorytet, który mają na Zachodzie i przekonać polityków zachodnich, a w pierwszej kolejności prezydenta USA, o konieczności podjęcia dialogu na temat Białorusi z prezydentem Rosji.
M

Małgorzata Nocuń: - Obserwujemy skierowane przeciwko Polsce posunięcia białoruskich władz: obwinianie polskich katolików i pracowników ambasady o przygotowywanie rewolucji na Białorusi, atak na Związek Polaków na Białorusi i wydalenie z Mińska zastępcy ambasadora Polski Marka Bućki. Czym te kroki są podyktowane, czy wiążą się z ochłodzeniem stosunków pomiędzy Moskwą a Warszawą?

Aleksandr Fieduta: - Wydalenie Marka Bućki to największy skandal. Znam go osobiście. Pracował jako akredytowany dyplomata, przestrzegał norm prawa międzynarodowego i reguł dyplomatycznych. Jego wydalenie z Białorusi mogę odczytywać jedynie jako zemstę naszych władz na Polsce. Nie mogli się pogodzić z wyborem na stanowisko prezesa Związku Polaków na Białorusi [organizacji liczącej 25 tys. osób, finansowanej praktycznie wyłącznie przez Polskę i wspierającej białoruską...

9002

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]