Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Liberalna Polska w moralnej panice

Liberalna Polska w moralnej panice

13.02.2017
Czyta się kilka minut
Budzenie strachu i gra na pogłębianie podziałów ani nie zatrzyma szkodliwej działalności PiS, ani nie uczyni Polski bardziej sprawiedliwą i liberalną.
P

Panika moralna opanowała przeciwników nowej władzy. Opozycja, wspierające ją media i zwykli obywatele dołączyli w ten sposób do zwolenników PiS-u, którzy w stanie paniki znajdują się od lat. Co dalej z Polską? Czy wyrzucą nas z Unii? PiS zamknie wszystkie niezależne media, z „Gazetą Wyborczą” na czele? Żyjemy w atmosferze, w której takie pytania nie wywołują już uśmiechu politowania. Są rozważane na serio.
Niepokój wywołany działaniami PiS-u ma podstawy. Rząd i prezydent kilkakrotnie złamali już konstytucję, PiS de facto ubezwłasnowolnił Trybunał Konstytucyjny, nie waha się straszyć w mediach, że ukarze „nieposłusznych sędziów” i „podniesie Polskę z kolan”. Na ile jednak wyraźna niechęć PiS-u do liberalnej demokracji oznacza jego nienawiść do demokracji tout court? Czy Jarosław Kaczyński nie rozumie, że państwo prawa to wartość, której warto bronić? Śmiem twierdzić, że rozumie...

5154

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]