Reklama

Lewo, prawo

Lewo, prawo

02.02.2015
Czyta się kilka minut
Szalenie trudna sytuacja panuje po lewej stronie. Portrety Leszka Millera i Magdaleny Ogórek ilustrują liczne opowieści o rychłym upadku lewicy i jej oderwaniu od lewicowości.
K

Krytyczne opinie słychać zewsząd. Pierwsi, lewicy sprzyjający, załamują ręce nad jej marną kondycją. Lewicy wrogowie ręce zacierają. Wszędy o lewicy mówi się raczej źle, a głównie z przekąsem. Z największym o jej liderach średniostarszego pokolenia, ale i o tych politykach młodszych, którzy generalnie w lewicowaniu, zarówno w myśleniu, jak i czynieniu, są słabi i żyją w gruntownym oderwaniu od lewicy na zachodzie czy południu Europy, nie wspominając już o masach tutejszych. Takoż ich poziom intelektualny, wedle mnóstwa sprawozdawców, jest ponoć szokująco niski. Rzec jednak trzeba, że wyrzekanie na jakość lewicy zrobiło się już nudne i od tego wyrzekania boli okropnie głowa. Najbardziej chyba, i nie jest to doprawdy żadna specjalna złośliwość, boli głowa, gdy w ramach ćwiczeń z wyobraźni trzeba by sobie wyobrazić kandydatkę lewicy na grupowym zdjęciu ze strajkującymi górnikami. W tej...

2978

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

1. Żaden z polskich polityków na Lewicy nie zjada tyle kawioru co Gerhard Schroeder. 2. Gdy Jarosław Kaczyński na spotkaniu polityków chadeckich klęknął po wejściu do katedry wszyscy patrzyli na niego jak na kosmitę. 3. Ale też żadna z europejskich polityczek z Frakcji Zielonych nie dorównuje urodą naszej Annie Grodzkiej.

jaka prawica? jaka lewica? przecież jak gónicy strajkowali to Kaczyński pojechał na Śląsk - tak lewica jest oderwana od rzeczywistości i od ludzi. z resztą "prawica" z tym swoim Smoleńskim snem żyje już zupełnie w innej rzeczywistości. szkoda polskiej lewicy, ale jak mają jej przewodzić emeryci i ludzie nie robiący nic dla społeczeństwa to lepiej jakby takiej lewicy nie było.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]