Reklama

Lans na lektury

Lans na lektury

15.09.2014
Czyta się kilka minut
Czytanie arcydzieł nagle stało się modne. Prawie tak jak ich nieczytanie.
N

Na początku września Facebook zapełnił się nazwiskami pisarzy i tytułami książek. Użytkownicy ze wszystkich kontynentów zaczęli publikować listy „10 książek, które wywarły największy wpływ na moje życie”, i wyznaczać do udziału w zabawie kolejne osoby. Trudno dociec, kto pierwszy rzucił wyzwanie. Jak to w internecie bywa, szybko pojawiły się mutacje i parodie. Są listy „10 trunków, które zmieniły moje życie”, „10 filmów z Youtube’a, które mnie ukształtowały” , jest „lista hańby” – czyli „10 ważnych książek, których nie przeczytałem”.
Popularność łańcuszka wśród polskich użytkowników nie świadczy oczywiście, że – wbrew alarmującym badaniom – jednak czytamy. Na pewno natomiast świadczy o tym, że kiedyś czytaliśmy i mamy potrzebę się tym pochwalić. Albo i nie czytaliśmy, ale i tak chcielibyśmy się pochwalić. Bo przecież taka jest specyfika mediów społecznościowych – nie o prawdę...

3478

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]