Reklama

Kwestie duszy

Kwestie duszy

03.02.2020
Czyta się kilka minut
„Mamo, to prawda?! – zapłakana Basia stała pochylona nad moim telefonem, z którego dudniła reklama nowego radiowego podcastu o tematyce ekologicznej.
K

Kanapka z masłem orzechowym zastygła dziecku w ręce, a po brudnej od pasty do zębów buzi płynęły łzy. – To prawda, że jest już koniec świata? Jest już po nas?!

Z telefonu płynęły bowiem informacje o nowej audycji, reklamowanej dramatycznym głosem spikera mówiącego o zagładzie planety, wymieraniu zwierząt i końcu wszelkiego życia. Nim zdążyłam go wyłączyć, w domu rozpętała się prawdziwa drama, pocieszanie pięciolatki zajęło dłuższą chwilę, więc finalnie wszyscy, dość roztrzęsieni, spóźniliśmy się do przedszkola, do szkoły i do pracy.

Wieczorem tego dnia, mimo intensywnej pracy nad wyprowadzeniem jej z żałoby po ginącej planecie, Basia przyszła do naszego łóżka, mówiąc, że gdy zamyka oczy, widzi, jak Ziemia się rozpada „na równe połówki, a mama znika”. To była naprawdę wyrazista wizja, której wolałabym jej oszczędzić. Aczkolwiek nie wiem, czy była do uniknięcia.

...

5288

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Dziękuję za ten felieton.

i pomyśleć, że ten temat ogarnięto na przykład w Indiach już 2600 lat temu, a u katolików herezja, co najwyżej tabu

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]