Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

18.05.2015
Czyta się kilka minut
12 – 17 maja
A

ARTFRONT DLA „TYGODNIKA”
W organizowanym przez Izbę Wydawców Prasy konkursie na najlepsze okładki czasopism zwyciężyliśmy w kategorii „tygodniki opinii”. Za najlepszą została uznana okładka z nr. 15/2014 „Smoleńsk: prawda w strzępach”. Jej autorem był Marek Knap.

ZMARŁ B.B. KING
Legendarny wokalista i gitarzysta jazzowy, autor ponad 40 płyt studyjnych (z których pierwszą nagrał w 1949 r.). Miał 89 lat.

NIKE I GDYNIA
Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Literackiej Nike. Powtarza się wśród nich tylko jedno nazwisko: Wioletty Grzegorzewskiej, która została nominowana za powieść „Guguły”. Listy nominacji dostępne są na stronach nagrodaliterackagdynia.pl oraz nike.org.pl. Zwycięzców NLG poznamy 4 września, zwycięzcę Nike – 4 października.

NAGRODA SZYMBORSKIEJ
Do III edycji Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej jury nominowało Romana Honeta, Jakobe Mansztajna, Mirosława Mrozka, Jacka Podsiadłę oraz Macieja Roberta. Zwycięzcę, który otrzyma 200 tys. zł, poznamy we wrześniu. Więcej: www.szymborska.org.pl

MUZEUM EMIGRACJI
16 maja rozpoczęło działalność Muzeum Emigracji w Gdyni. Multimedialna wystawa prezentuje szlaki polskiej emigracji, sylwetki wybitnych emigrantów czy warunki, w jakich podróżowano do amerykańskiej „ziemi obiecanej”. Więcej: www.muzeumemigracji.pl.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]