Reklama

Prestiżowe literackie laury

Prestiżowe literackie laury

23.05.2015
Czyta się kilka minut
Nagroda Literacka Gdynia została powołana do życia w 2006 roku przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w celu uhonorowania wyjątkowych osiągnięć żyjących polskich twórców.
Okładka dodatku: Nagroda Literacka Gdynia
J

Jest przyznawana rokrocznie autorom najlepszych książek wydanych w poprzednim roku. Nagroda – Gdyńska Kostka Literacka i 50 tysięcy złotych – przyznawana jest w czterech kategoriach: Eseistyka, Poezja, Proza, Przekład na język polski.
NLG jest inicjatywą władz miasta, skierowaną zarówno do polskich pisarzy, jak i szerokiego grona odbiorców współczesnej literatury. Pod szyldem „GDYNI” nie tylko przyznawane są literackie laury, organizowane są też liczne przedsięwzięcia, jak: Festiwal Miasto Słowa oraz Nadmorski Plener Czytelniczy.
Kapituła Nagrody (Marek Bieńczyk, Jacek Gutorow, Jerzy Jarniewicz, Zbigniew Kruszyński, Małgorzata Łukasiewicz, Aleksander Nawarecki) pod przewodnictwem Agaty Bielik- -Robson spośród 400 zgłoszonych do konkursu książek wybrała 20.
Tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej GDYNIA poznamy 4 września podczas uroczystej Gali Finałowej.
Więcej szczegółowych informacji: www.nagrodaliterackagdynia.pl

Wydawcą dodatku jest Tygodnik Powszechny Sp. z o.o. przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Gdyni, ul. Świętojańska 141-143, 81-401 Gdynia. Tel. 58 622 73 55, e-mail: dyrektor@mbpgdynia.pl
Biuro Nagrody Literackiej GDYNIA: tel. + 48 530 08 08 02, e-mail: biuro@nagrodaliterackagdynia.pl
Dodatek Literacki ISSN 2081-7789

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]