Reklama

Ładowanie...

Kto wam poda basen, jeśli wyjedziemy

13.06.2016
Czyta się kilka minut
Magdalena Nasiłowska, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka: Fajnie byłoby, gdyby ci wszyscy, którym się powiodło, przestali wymyślać życie tym, którym się nie udało.
Magdalena Nasiłowska, Centrum Zdrowia Dziecka, Warszawa, 11 czerwca 2016 r. Fot. Maciej Zienkiewicz dla „TP”
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: W zawodzie od?

MAGDALENA NASIŁOWSKA: Trzydziestu lat. I jeszcze chodzę.

A w związku zawodowym?

Dziesięć lat będzie.

Jako szefowa?

Osiem.

Dużo Pani zarabia?

Ile to jest dużo?

W Polsce? 7-10 tys. zł brutto.

No to nie zarabiam dużo.

Mało?

Mam panu pokazać pasek?

Bardzo proszę.

(szuka w torbie) No i niech pan patrzy. I pamięta, że wszystkie kwoty będę podawać brutto. 2750 zł. Gdyby podliczyć dodatki, nocki, premie, wyciągnę jakoś w okolicach 3 tysięcy. No i co? Dużo, mało? Ma pan szczęście, że rozmawiamy w pokoju pielęgniarek, właśnie trwa zmiana, jak pan chce, może przepytać, ile zarabiają dziewczyny. Zapewniam, że musiałby się pan...

15774

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]