Reklama

Ładowanie...

Kto chce śmierci jednorożca

26.03.2007
Czyta się kilka minut
Obojętnie, jak cenny jest 2. Program Polskiego Radia - dla decydentów liczą się tylko doraźne korzyści, wyborcy, słuchalność. Co za ironia losu: za tymi krótkowzrocznymi i nieprzemyślanymi decyzjami stoją ludzie i ugrupowania głoszące hasła polskości, patriotyzmu, wierności tradycji, ciągłości kultury.
O

Od pewnego czasu śni mi się tajemniczy ogród. Nawet niebrzydki, ale zaniedbany. Niektóre drzewa są chore, ścieżki błotniste, w wielu miejscach brudno i leżą śmieci. Ptaki śpiewają z rzadka, a młodzi ludzie nie chcą w nim przebywać. Ale rośnie tu wiele wspaniałych drzew, mieszka kilka rzadkich i pięknych zwierząt. Tu jednorożec, tam para białych kruków. To mój ogród i chcę, by się w nim działo jak najlepiej. We śnie, z nieubłaganą logiką, powtarza się taki sam scenariusz. Niby wiadomo, co zrobić: wysprzątać i zadbać o rzadkie okazy. Ale atmosfera gęstnieje i zaczyna się koszmar. Okazuje się, że aby ogród mógł trwać, należy wyciąć stare dęby, przepędzić białe kruki i zamordować jednorożca...

Oto znowu ogłoszono sezon polowań na radiową "Dwójkę". I znowu, podobnie jak przed dziesięciu laty, dowiedzieliśmy się o tym w czasie kolejnej okrągłej rocznicy (już...

7304

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]