Reklama

Krewni z ulicy Hożej

Krewni z ulicy Hożej

27.04.2007
Czyta się kilka minut
Wzruszająco ludzki jest autor "Zawału w swojej zazdrości o pierwsze małe sukcesy literackie przyjaciółki, o jej "szósty zmysł.
Krystyna Janda i Andrzej Hudziak
-

---ramka 504976|prawo|1---Prawie dwa lata przeleżał na telewizyjnych półkach film Andrzeja Barańskiego, zanim znalazł kinowego dystrybutora - małą, ale coraz bardziej prężną firmę Vivarto. "Parę osób, mały czas", najlepszy obraz przedostatniego festiwalu filmowego w Gdyni, stał się już niemal symbolem niezdrowej sytuacji w polskim kinie, skazującej tytuły ważne i oczekiwane na leżakowanie. Na szczęście film o przyjaźni Mirona Białoszewskiego i Jadwigi Stańczakowej należy do grona dzieł, które się nie starzeją i zawsze znajdą swój "mały czas". A pewnie też i "parę osób", które docenią ten osobny i niełatwy obraz.

Mamy tu więc po części film poezji - bodaj najtrudniejszy i najbardziej niewdzięczny gatunek kina. Trzeba bowiem zastrzec od razu, iż film Barańskiego, wyprodukowany skromnymi środkami przez Telewizję Polską, nie zalicza się do kategorii filmowych...

7983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]