Reklama

Kreml na froncie wewnętrznym

Kreml na froncie wewnętrznym

13.10.2014
Czyta się kilka minut
Zwalczając „ukraińskich faszystów” i wygrażając Zachodowi, reżim Putina nie zapomina o wrogach wewnętrznych: organizacjach pozarządowych, mediach i internautach.
Z

Zresztą już od kilku lat dochodzą z Rosji informacje o uchwalanych i wymyślanych nowych prawach – łącznie z pomysłem całkowitego (w razie czego) odcięcia Rosji od światowego internetu.
W ubiegłym tygodniu uderzenia padły na liderów wolnej myśli: stowarzyszenie Memoriał i „Nową Gazietę”. Od miesięcy Memoriał walczył o to, aby nie musieć się rejestrować jako „zagraniczny agent” (wymóg przyjęcia tego dyskredytującego określenia nałożono na organizacje korzystające ze wsparcia z zagranicy). Moskiewscy sędziowie nie mieli jednak wątpliwości i niedawno zdecydowali, że organizacja musi być tak zarejestrowana. Na tym nie koniec. Ministerstwo Sprawiedliwości wystąpiło właśnie do Sądu Najwyższego z wnioskiem o likwidację Memoriału. Powodem ma być niejasna struktura organizacyjna stowarzyszenia, brak formalnych oddziałów w regionach itp. Nie chodzi jednak o przepisy – Memoriał...

1927

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]