Reklama

Ładowanie...

Krecia robota

14.12.2020
Czyta się kilka minut
W tej historii występują podstarzali europejscy komuniści, północnokoreańscy handlarze bronią i narkotykami, a także pewien kataloński arystokrata. Łączy ich osoba Kim Dzong Una: dyktatora-przedsiębiorcy.
Kadr z filmu „The Mole: Undercover in North Korea”. Na pierwszym planie Ulrich Løvenskjold Larsen, czyli tytułowy „kret”. / MATERIAŁY PRASOWE
S

Serial dokumentalny „The Mole: Undercover in North Korea” (w wolnym przekładzie: „Kret: utajone śledztwo dziennikarskie w Korei Północnej”) pokazuje czarno na białym to, o czym wcześniej wielu mówiło, ale czego chyba nikt nie udowodnił dotąd z taką szczegółowością i w sposób tak brawurowy. Serial ten (pokazany niedawno przez telewizje publiczne w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii i Danii), będący efektem dziesięciu lat poszukiwań – w tym ryzykownej pracy dziennikarskiej pod fałszywą tożsamością – ujawnia mafijne praktyki władz w Pjongjangu oraz to, jak Korea Północna i jej wspólnicy w różnych krajach świata obchodzą międzynarodowe sankcje.

Metamfetamina i rakiety

Reżyser Mads Brügger nie spodziewał się, że tak szybko wróci do tematu Korei Północnej. Po premierze „Idiotów w Korei” (2009 r.) – pełnej absurdów satyry, zrealizowanej wraz z dwoma komikami w Korei...

9289

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]