Reklama

Kościół dla człowieka

Kościół dla człowieka

05.06.2005
Czyta się kilka minut
Za kilka miesięcy będziemy mieli w Polsce wybory parlamentarne. Ciągle mam nadzieję, że nasza demokracja dorośnie do sytuacji, w której partie polityczne nie będą tolerować w swoich szeregach karierowiczów, aferzystów i łapówkarzy. Marzę, by ugrupowania tworzyli ludzie na tyle przyzwoici, byśmy nie musieli obawiać się kolejnego rządu kolesiów.
-

---ramka 351909|prawo|1---W takiej perspektywie działanie Jezusa, który mówi do Mateusza: “Pójdź za Mną", wydaje się posunięciem absurdalnym. To tak, jakby dziś ktoś promował partię ludzi powszechnie pogardzanych. A Mistrz nie tylko zbierał ludzi o podejrzanej reputacji. Twierdził, że nie przyszedł skrzyknąć szlachetnych patriotów, ludzi honorowych i prawdziwie religijnych, ale tych, którzy z takimi wartościami są na bakier.

Przez następne wieki grzeszność uczniów Jezusa była dla niektórych - tak jak dla Gandhiego - poważną trudnością. Dla wielu innych - mających jak najlepsze mniemanie na własny temat - doskonałym alibi, by odrzucić Ewangelię, a na wspólnotę Kościoła patrzeć z bezpiecznego dystansu: “Uwierzymy, jeśli chrześcijanie będą lepszymi ludźmi niż wyznawcy innych religii". Prawdę powiedziawszy, często sam bym wolał, żeby za Chrystusem szli tylko...

2771

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]