Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Kontynuacja

Kontynuacja

26.06.2005
Czyta się kilka minut
Papież Benedykt XVI z coraz lepszym akcentem wita pielgrzymów po polsku. Myślę, że to nie chęć przypodobania się czy reakcja na polskie kompleksy, ale wierność, serdeczny hołd złożony Poprzednikowi i potrzeba ciągłości.
A

Arcybiskup Stanisław Dziwisz obejmuje Metropolię Krakowską. Przywiózł ze sobą ponad trzydzieści lat najbliższego kontaktu z Janem Pawłem II, Jego otwartość, hierarchię celów i sposób myślenia - bezcenne dla polskiego Kościoła.

Młoda dziewczyna na wypełnionych po brzegi polach lednickich mówi, że przyjechali tu, żeby tak jak dawniej spotkać się z Papieżem. Bo On tu jest, a oni o tym wiedzą.

Wielu ludzi obawiało się, że 2 kwietnia coś się nieodwołalnie skończyło. A jednak trwa - i to jest kolejny wielki dar, jaki otrzymaliśmy.

Nuta

Do “Ody do radości", która brzmiała tak zwycięsko i pewnie, wkradła się jakby ledwie słyszalna, zgrzytliwa nuta. Zjawił się jakiś żal, niewygoda, rozczarowanie, niepewność, niepokój.

Może po prostu haust ostatniego europejskiego rozszerzenia był zbyt...

1799

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]