Reklama

Ładowanie...

Konfrontacja wiary

21.10.2013
Czyta się kilka minut
Poganie czy partnerzy? W Warszawie o sprawach najważniejszych dyskutowali ze sobą wierzący i niewierzący.
P

Podobno byłaś na Dziedzińcu Dialogu. Jakie wrażenia? Tylko pamiętaj, że ja jestem za prozelityzmem – zagadnął mnie znajomy. Zastanowiłam się, czy warto od razu podgrzać temperaturę rozmowy, cytując słowa kard. Kazimierza Nycza z zaproszenia na to wydarzenie: „Chcemy wspólnie zastanowić się nad obszarami, które nas łączą, pomijając wzajemne przekonywanie i ewangelizowanie”.
Dziedziniec Dialogu, który od połowy września trwał w Warszawie, włączał się w cykl spotkań pod nazwą Dziedziniec Pogan – odbywających się od 2011 r. w różnych miastach Europy. Jego celem jest umożliwienie dialogu wierzących z ateistami, agnostykami i ludźmi obojętnymi religijnie. Taką potrzebę wskazywał Benedykt XVI w przemówieniu do kurii rzymskiej 21 grudnia 2009 r.: „Kościół powinien otworzyć swego rodzaju »dziedziniec pogan«, gdzie będą mogli w jakiś sposób zbliżyć się do Boga ludzie, którzy Go nie znają...

8008

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]