Reklama

Ładowanie...

Kościół jak strażak

19.04.2015
Czyta się kilka minut
Zaproszenie Adama Michnika do rozmowy o miejscu Kościoła w świecie wywołało protesty. A to jedno z ważniejszych kościelnych wydarzeń tego roku.
Kard. Kazimierz Nycz i Adam Michnik podczas Dziedzińca Dialogu. Warszawa, 16 kwietnia br. Fot. Jacek Marczewski / AGENCJA GAZETA
A

Atmosfera jak za komuny – powiedziała szeptem siedząca obok Ola Klich, szefowa „Magazynu Świątecznego Gazety Wyborczej”, gdy debata miała się za moment rozpocząć. Rzeczywiście, nietrudno dostrzec analogię do słynnych debat o Polsce, organizowanych przez Kościół w czasach PRL-u z ludźmi, których nie pytano o przynależność kościelną.

Do debaty „Kościół, świat, dialog” w ramach tegorocznego Dziedzińca Dialogu, organizowanego przez kard. Kazimierza Nycza wraz z Papieską Radą ds. Kultury, zaproszono panelistów, których razem trudno zobaczyć przy jednym stole, a już na pewno nie na terenie kościelnym: naczelnego „Gazety Wyborczej” Adama Michnika, prof. Wiktora Osiatyńskiego, który niedawno proponował dyskusję nad wypowiedzeniem konkordatu, prawicowego posła do europarlamentu Marka Jurka oraz szefową CBOS prof. Mirosławę Grabowską. W debacie uczestniczył także jej współorganizator –...

5073

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]