Reklama

Duchowy erudyta

Duchowy erudyta

04.03.2013
Czyta się kilka minut
3. Gianfranco Ravasi, Włochy
Fot. 3. Alessandra Tarantino / AP / EAST NEWS
W

Wiele miesięcy przed rezygnacją Benedykta XVI watykaniści zaczęli zwracać uwagę na kard. Ravasiego. John L. Allen Jr nazwał go najciekawszą postacią wśród hierarchów.

Ta ocena ma swoje uzasadnienie. Kard. Gianfranco Ravasi to biblista łączący naukową znajomość Pisma z umiejętnością jego duchowego odczytania. Człowiek o szerokich horyzontach i głębokiej znajomości współczesnej kultury. Nieuwikłany w żadne skandale. Posiadający umiejętność nawiązywania dialogu i zawierania przyjaźni z ludźmi stojącymi z dala od Kościoła.
Urodził się w 1942 r. Pierwotnie chciał studiować starożytną grekę i łacinę, lecz wybrał seminarium duchowne. Wyświęcony na księdza w 1966 r., rozpoczął studia biblijne w Rzymie oraz na Bliskim Wschodzie. Przez wiele lat wykładał egzegezę Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch w Mediolanie....

2677

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]