Reklama

Ładowanie...

Duchowy erudyta

04.03.2013
Czyta się kilka minut
3. Gianfranco Ravasi, Włochy
Fot. 3. Alessandra Tarantino / AP / EAST NEWS
W

Wiele miesięcy przed rezygnacją Benedykta XVI watykaniści zaczęli zwracać uwagę na kard. Ravasiego. John L. Allen Jr nazwał go najciekawszą postacią wśród hierarchów.

Ta ocena ma swoje uzasadnienie. Kard. Gianfranco Ravasi to biblista łączący naukową znajomość Pisma z umiejętnością jego duchowego odczytania. Człowiek o szerokich horyzontach i głębokiej znajomości współczesnej kultury. Nieuwikłany w żadne skandale. Posiadający umiejętność nawiązywania dialogu i zawierania przyjaźni z ludźmi stojącymi z dala od Kościoła.
Urodził się w 1942 r. Pierwotnie chciał studiować starożytną grekę i łacinę, lecz wybrał seminarium duchowne. Wyświęcony na księdza w 1966 r., rozpoczął studia biblijne w Rzymie oraz na Bliskim Wschodzie. Przez wiele lat wykładał egzegezę Starego Testamentu na Wydziale Teologicznym Północnych Włoch w Mediolanie....

2677

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]