Reklama

Komisarz Tusk

Komisarz Tusk

17.09.2012
Czyta się kilka minut
Wyobraźmy sobie na chwilę, że to możliwe: co by się stało, gdyby obecny premier zniknął z polskiej polityki?
P

Posiadanie własnego człowieka na stanowisku przewodniczącego Komisji Europejskiej, czyli szefa ścisłej władzy wykonawczej UE, to okazja, o której większość krajów członkowskich może tylko marzyć. Jednak w Polsce rewelacje tygodnika „Der Spiegel”, że Europejska Partia Ludowa mogłaby poprzeć kandydaturę Donalda Tuska na to stanowisko w 2014 r., spowodowały jedynie, że premier tłumaczył się z tego, co w każdym innym europejskim kraju byłoby dla polityka powodem do dumy, świadectwem zarówno jego autorytetu, jak też siły kraju, który reprezentuje.

DWÓCH SAMCÓW ALFA

Przyjmijmy, że „Spiegel” jest dobrze poinformowany i najsilniejsza partia w europarlamencie rzeczywiście zgłasza kandydaturę Donalda Tuska, który zostaje kolejnym po Barroso przewodniczącym Komisji Europejskiej – z większymi uprawnieniami i w momencie rozstrzygającym dla dalszych losów UE.

...

13556

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]