Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Histeryczni sceptycy

Histeryczni sceptycy

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Jeden tylko polityk okazał się wystarczająco twardy, aby zagrać prezydencją przeciwko Platformie. Tym politykiem jest Jarosław Kaczyński. Z jego strony, a także z ust polityków PiS, usłyszeliśmy tylko szyderstwa.
/rys. Mirosław Owczarek
P

PiS i PO przez ostatnie sześć lat do tego stopnia zdestabilizowały politykę krajową, że próba osłonięcia się dzisiaj przez Donalda Tuska prezydencją i Unią Europejską w kampanii wyborczej wydaje się najrozsądniejszym pijarowym posunięciem. Nie tylko zresztą pijarowym, bo radykalny eurooptymizm zaprezentowany przez premiera w przemówieniu inaugurującym polską prezydencję jest całkowicie zgodny z polską racją stanu. Został zrozumiany i dobrze przyjęty przez najważniejsze siły europejskiej polityki: chadeków, socjalistów, "zielonych". Wszyscy, którzy realnie Unię Europejską budują, a w czasach kryzysu starają się ją ratować, zrozumieli przesłanie Tuska nie tyle jako diagnozę dzisiejszego stanu Unii czy strefy euro, ale jako deklarację politycznej woli narodu, dla którego integracja europejska oznacza polityczne, społeczne i ekonomiczne "być albo nie być". Strefa euro jest...

11710

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]