Reklama

Kolejna reforma Balcerowicza

15.03.2011
Czyta się kilka minut
Za zmianą w systemie emerytalnym i przeciwko niej wypowiedziało się tylu ekonomistów, że obywatel ma prawo czuć się zagubionym.
T

Tym, co naprawdę niepokoi, jest fakt, że gdyby prof. Balcerowicz, do którego później dołączył Jerzy Hausner, nie wytoczył przeciwko planom rządu armat, cała operacja przeszłaby ekipie Donalda Tuska zupełnie gładko. I nie chodzi o to, kto ma rację - rząd czy "zbuntowani" ekonomiści - ale o to, że poważną dyskusję zainicjowali ludzie właściwie spoza klasy politycznej.

Rządowi należy się więc żółta kartka, co najmniej za brak komunikacji ze społeczeństwem. Ale żółta kartka należy się również opozycji, która początkowo była zupełnie sprawą niezainteresowana. PiS w końcu przestał być monotematyczny i na temat zmian w systemie OFE zabrał głos, za to SLD do końca postanowiło zachowywać twarz pokerzysty. Lider Sojuszu Grzegorz Napieralski jednym tchem potrafił sprzeciwiać się "oddawaniu" części pieniędzy Donaldowi Tuskowi i krytykować dotychczasowy system, twierdząc...

2331

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]