Reklama

Kolejna reforma Balcerowicza

Kolejna reforma Balcerowicza

15.03.2011
Czyta się kilka minut
Za zmianą w systemie emerytalnym i przeciwko niej wypowiedziało się tylu ekonomistów, że obywatel ma prawo czuć się zagubionym.
T

Tym, co naprawdę niepokoi, jest fakt, że gdyby prof. Balcerowicz, do którego później dołączył Jerzy Hausner, nie wytoczył przeciwko planom rządu armat, cała operacja przeszłaby ekipie Donalda Tuska zupełnie gładko. I nie chodzi o to, kto ma rację - rząd czy "zbuntowani" ekonomiści - ale o to, że poważną dyskusję zainicjowali ludzie właściwie spoza klasy politycznej.

Rządowi należy się więc żółta kartka, co najmniej za brak komunikacji ze społeczeństwem. Ale żółta kartka należy się również opozycji, która początkowo była zupełnie sprawą niezainteresowana. PiS w końcu przestał być monotematyczny i na temat zmian w systemie OFE zabrał głos, za to SLD do końca postanowiło zachowywać twarz pokerzysty. Lider Sojuszu Grzegorz Napieralski jednym tchem potrafił sprzeciwiać się "oddawaniu" części pieniędzy Donaldowi Tuskowi i krytykować dotychczasowy system, twierdząc...

2331

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]