Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wakacje będą krótkie

Wakacje będą krótkie

05.08.2013
Czyta się kilka minut
Tegoroczna przerwa wakacyjna w polityce jest wyjątkowo krótka, a start będzie sprinterski. Ostatni rok polityką zatrząsł. Następny może być jeszcze ciekawszy.
Rys. Zygmunt Januszewski
S

Sezon polityczny właśnie się skończył, ale przygotowania do następnego idą pełną parą. Tusk ma nadzieję, że Polacy mu znów uwierzą. Kaczyński myśli, jakby tu niczego nie schrzanić. Gdzie dwóch się bije, tam trzeci ma szansę – kalkuluje Leszek Miller.
Życie jest gdzie indziej? Tak. Sejm jak zwykle w czasie miesięcznych wakacji zapada w letarg. Po opustoszałych korytarza snują się ekipy remontowe. Jest grupka dziennikarzy i kilku nieszczęśliwych posłów, których kluby wyznaczyły do dyżurowania.
Dyżurowanie polega na przebywaniu w Sejmie i gotowości do rozmowy z mediami na każdy temat. Tematy z reguły narzuca życie. Od czasu do czasu należy zorganizować konferencję prasową i mieć nadzieję, że będzie w niej uczestniczyć więcej niż pięciu reporterów.
Jednak spokój jest tylko pozorny. W zaciszu gabinetów trwa przygotowywanie strategii na przyszły sezon.
...

13412

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]