Reklama

Kinder niespodzianka

Kinder niespodzianka

19.02.2018
Czyta się kilka minut
Uwaga – niestety znowu będzie o Żydach, ale tym razem prawie wcale nie będzie o Polsce. No, może poza wstępem, w którym przypomnę, ile radości w pewnych kręgach mogły przynieść wieści ze świata nauki.
O

Oto badacze z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy w puli DNA mitochondrialnego (w skrócie mtDNA), pobranego od 2500 osób pochodzących z różnych populacji słowiańskich z naszej okolicy, wydzielili tzw. haplogrupy, czyli zbiory cząsteczek ­mtDNA pochodzących od wspólnego przodka.

Ponieważ – jak czytamy w prasie – mtDNA dziedziczy się tylko w linii żeńskiej, nie dochodzi w nim do rekombinacji materiału genetycznego, nie ma więc domieszki materiału ojcowskiego. Każda haplogrupa ma więc swoją matkę „założycielkę”, która pojawiła się w określonym miejscu i czasie. Naukowcom z CM UMK wyszło, że w badanych przez nich haplogrupach występuje szereg mniejszych podhaplogrup, które najprawdopodobniej powstały tu, w naszej wspaniałej Europie Środkowo-Wschodniej. Zdaniem naukowców w odniesieniu do niektórych linii żeńskich możemy więc mówić o ciągłości genetycznej...

5328

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

purymowy.

"...z emblematami nawiązującymi do tzw. pasu Arpadów ..." - a nie pasa Arpadów?

to znam tylko "pari passu" :))

będzie "do pasa" :) Nie należy mylić odmiany tego słowa z odmianą słowa "las" (tutaj: "do lasu"). Podejrzewam, że Autorka podświadomie posłużyła się błędną analogią do zwrotu "od Sasa do lasa" :)

Genetycznie wszyscy jesteśmy pomieszani, Żydzi z Arabami zresztą też, nie ma czegoś takiego jak "Naród Polski": albo właściwie każdy jest Polakiem, albo trzeba wyrzucić poza polskość np. Adama Mickiewicza, nie mówiąc o wszystkich Skamandrytach itd. Bez Żydów nie ma kultury polskiej, niewiele zostaje z nauki i stajemy się jakimś kadłubowym plemieniem, nieczytatym i niepisatym. Nie warto.

Gdyby tak zrobić zrzutkę i zafundować badania DNA kilku najbardziej wzmożonym patriotycznie wielkopolskością (nawet kilku autorom głupich i ohydnych postów na tym forum), a także kilku arcywielebnym chroniącym różańcami naszych granic.Może to by troszkę oczyściło atmosferę?

na pewno wszyscy jestesmy w jakiejs czesci Zydami, ale od kiedy przyjelismy Pana Naszego Jezusa wraz z Jego Cialem i Krwia Najswietsza jestesmy Katolikami,ktorzy odtad wszystkich pozostalych bezgranicznie uwazamy za BRACI.

I miłujemy ich bezgranicznie i bezkrytycznie. Jak nakazał Jezus Chrystus.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]