Reklama

Kim testuje nową bombę

Kim testuje nową bombę

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Kolejne decyzje Kim Dzong Una podnoszą stan napięcia wokół Półwyspu Koreańskiego.
T

Trzęsienie ziemi o sile 6,3 stopnia, zarejestrowane w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego w północno-wschodniej części Półwyspu Koreańskiego, nie było zjawiskiem naturalnym: północnokoreańska telewizja poinformowała, że na rozkaz Kim Dzong Una przeprowadzono test bomby wodorowej (to bomba o większej sile niż zwykły ładunek atomowy). Japońscy meteorolodzy podali, że siła wstrząsów była 10 razy większa niż podczas poprzedniego testu atomowego. Kilka godzin wcześniej Pjongjang informował, że zminiaturyzował bombę wodorową na tyle, iż jego rakieta międzykontynentalna może ją donieść do terytorium USA.

To kolejne decyzje Kim Dzong Una, które podnoszą stan napięcia wokół Półwyspu Koreańskiego. Kilka dni wcześniej Korea Północna przeprowadziła test rakiety, która – zanim wpadła do Pacyfiku – przeleciała nad Japonią. Sytuację na Półwyspie Koreańskim komentuje w tym numerze Piotr Bernardyn w korespondencji z Tokio. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]