Reklama

Rakieta o świcie

Rakieta o świcie

05.09.2017
Czyta się kilka minut
Relacje między Koreą Północną a resztą świata mogą osiągnąć taki poziom emocji, w którym trudno prawidłowo odczytać realia. Wtedy przypadkowy incydent może wywołać katastrofę.
W

We wtorek 29 sierpnia o godzinie 6.02 rano mieszkańców północnej Japonii budzi alarm z telefonów komórkowych. Wiadomość w formie esemesa informuje o zbliżającym się pocisku rakietowym wystrzelonym z Korei Północnej. Zaleca się pozostanie w bezpiecznym miejscu. W kraju stają pociągi, pasażerowie na peronach dostają nakaz schronienia się w podziemnych przejściach. Po 12 minutach napięcia przychodzi kolejny esemes: niebezpieczeństwo minęło, rakieta przeleciała nad terytorium Japonii.

Przez kolejne godziny ekrany telewizorów i telebimów w centrach miast pokazują trajektorię lotu pocisku: od Pjongjangu, ponad japońską wyspą Hokkaido, aż po jego koniec w wodach Pacyfiku, 1100 km od brzegu Japonii. Jeszcze tego dnia incydent potępi Rada Bezpieczeństwa ONZ. Wkrótce potem przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zapowie kolejne testy rakiet balistycznych.

Napięcie wokół Korei...

3890

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]