Reklama

Ładowanie...

Kiedy feministka zostaje matką

23.11.2014
Czyta się kilka minut
Agnieszka Graff: Mam wybór: mogę opakować męskość mojego synka w szaty wojownika i zafundować mu miecz. Mogę też zbudować wokół męskości narrację opiekuńczą.
Fot. Konrad Pustoła
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Jak wychowuje się syna?
AGNIESZKA GRAFF: Z wywieszonym jęzorem. Gonię za nim, jest ruchliwy. Staram się dawać mu przestrzeń, ale też trochę go dyscyplinować, choćby przez codzienne rysowanie szlaczków, za czym naprawdę nie przepada. A jeśli idzie o równościowe zapędy – zostawiam to mężowi. W końcu chodzi o dobry męski wzorzec. Panowie razem gotują – zależy mi, by Staś miał przekonanie, że czynności domowe są również sprawą męską.
Poza tym nie lubię słowa ,,wychowanie”. Po prostu: kocham moje dziecko i spędzam z nim dużo czasu. Jego tata – podobnie. Staś ma pięć i pół roku, czeka nas szkoła, a tam rozmaite niespodzianki, więcej frustracji i przymusu.
To też część wychowania: szukanie przedszkola czy szkoły, która będzie odpowiadać wrażliwości dziecka i światopoglądowi rodziców.
Szkoły...

16641

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]