Reklama

Kiedy feministka zostaje matką

Kiedy feministka zostaje matką

23.11.2014
Czyta się kilka minut
Agnieszka Graff: Mam wybór: mogę opakować męskość mojego synka w szaty wojownika i zafundować mu miecz. Mogę też zbudować wokół męskości narrację opiekuńczą.
Fot. Konrad Pustoła
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Jak wychowuje się syna?
AGNIESZKA GRAFF: Z wywieszonym jęzorem. Gonię za nim, jest ruchliwy. Staram się dawać mu przestrzeń, ale też trochę go dyscyplinować, choćby przez codzienne rysowanie szlaczków, za czym naprawdę nie przepada. A jeśli idzie o równościowe zapędy – zostawiam to mężowi. W końcu chodzi o dobry męski wzorzec. Panowie razem gotują – zależy mi, by Staś miał przekonanie, że czynności domowe są również sprawą męską.
Poza tym nie lubię słowa ,,wychowanie”. Po prostu: kocham moje dziecko i spędzam z nim dużo czasu. Jego tata – podobnie. Staś ma pięć i pół roku, czeka nas szkoła, a tam rozmaite niespodzianki, więcej frustracji i przymusu.
To też część wychowania: szukanie przedszkola czy szkoły, która będzie odpowiadać wrażliwości dziecka i światopoglądowi rodziców.
Szkoły...

16641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]