Reklama

Kiedy feministka zostaje matką

Kiedy feministka zostaje matką

23.11.2014
Czyta się kilka minut
Agnieszka Graff: Mam wybór: mogę opakować męskość mojego synka w szaty wojownika i zafundować mu miecz. Mogę też zbudować wokół męskości narrację opiekuńczą.
Fot. Konrad Pustoła
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Jak wychowuje się syna?
AGNIESZKA GRAFF: Z wywieszonym jęzorem. Gonię za nim, jest ruchliwy. Staram się dawać mu przestrzeń, ale też trochę go dyscyplinować, choćby przez codzienne rysowanie szlaczków, za czym naprawdę nie przepada. A jeśli idzie o równościowe zapędy – zostawiam to mężowi. W końcu chodzi o dobry męski wzorzec. Panowie razem gotują – zależy mi, by Staś miał przekonanie, że czynności domowe są również sprawą męską.
Poza tym nie lubię słowa ,,wychowanie”. Po prostu: kocham moje dziecko i spędzam z nim dużo czasu. Jego tata – podobnie. Staś ma pięć i pół roku, czeka nas szkoła, a tam rozmaite niespodzianki, więcej frustracji i przymusu.
To też część wychowania: szukanie przedszkola czy szkoły, która będzie odpowiadać wrażliwości dziecka i światopoglądowi rodziców.
Szkoły...

16641

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]