Reklama

Wyprawa, nie wyprawka

Wyprawa, nie wyprawka

23.11.2014
Czyta się kilka minut
„Co się stało z Graff?” – pytają feministki, odkąd zamiast bywać na mieście gotuje kaszki i odwiedza miejsca zwane „Hula-kula” albo „Fiku-miku”.
Agnieszka Graff z synem Stasiem Fot. Bernard Osser
P

Poszła na urlop wychowawczy i napisała feministyczną książkę o byciu matką w Polsce dzisiaj, a przez media społecznościowe i portale lewicowe przetoczyły się gromy: „Taka narracja ugruntowuje przekonanie, że kobieta to istota, której najważniejszym celem życia jest budowanie więzi i opiekowanie się”, „Graff uległa światopoglądowej presji kultury dominującej”, „Robi argument z zegara biologicznego”, „Odbiło jej od macierzyństwa, została konserwatystką”. Na czym polega problem, poza tym, że składanie książek trudno pogodzić ze składaniem pieluch? Otóż trudne do przyjęcia jest, jak się okazuje, godzenie feminizmu i macierzyństwa, co właśnie Graff robi w „Matce feministce”. To książka napisana przeciw liberalno-konserwatywnemu przekonaniu, że macierzyństwo jest naturalną koleją rzeczy i prywatną sprawą kobiety. Ale także przeciw temu, co twierdzi Magdalena Środa: że kobieta opiekująca...

8047

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]