Reklama

Katolicy bronią imigrantów

Katolicy bronią imigrantów

22.07.2019
Czyta się kilka minut
Siedemdziesiąt osób – w tym wielu księży, zakonników i sióstr zakonnych – zatrzymała policja podczas demonstracji przeciwko polityce imigracyjnej Donalda Trumpa.
REUTERS / FORUM
P

Protest w budynku Kongresu USA zorganizowały katolickie organizacje charytatywne, które domagają się zaprzestania akcji rozdzielania rodzin zatrzymanych na granicy i przetrzymywania dzieci przez wiele dni w osobnych obozach, gdzie warunki zagrażają ich zdrowiu i życiu.

„Gdzie są biskupi” – wołali demonstranci, krytykując milczenie elit Kościoła. Większość hierarchów (podobnie jak i konserwatywne media) unika otwartej krytyki prezydenta Trumpa, widząc w nim sojusznika w polityce prorodzinnej i ograniczeniu aborcji (choć trzeba przyznać, że ostatnio także im zdarza się krytykować prawo imigracyjne).

Wszyscy zatrzymani zostali zwolnieni po kilkugodzinnym pobycie na komisariacie, gdzie założono im policyjne kartoteki i nałożono mandaty za zakłócanie porządku. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]